Odigrano šest utakmica

Bostonu derbi, novi poraz Pistonsa

Embiid je ubacio 41 poen, uz 12 skokova i pet asistencija, čak je pogodio za izjednačenje preko centra, ali koš nije priznat jer je zakasnio za djelić sekunde.
Sport / Košarka | 26. 02. 2023. u 10:56 Bljesak.info

Philadelphia 76ers i Boston su odigrali derbi večeri. U vrlo zanimljivoj utakmici, gosti su slavili 107:110, domaćinima nije pomogla ni izvrsna partija Joela Embiida. Embiid je ubacio 41 poen, uz 12 skokova i pet asistencija, čak je pogodio za izjednačenje preko centra, ali koš nije priznat jer je zakasnio za djelić sekunde.

Tako se presudnom pokazala trica Jaysona Tatuma. Novom, 44. pobjedu u sezoni Boston je preuzeo vrh Istočne konferencije. Prvi strijelac Bostona je bio Jaylen Brown s 26 poena. Tatum je tako bio jedan od šest igrača zeleno-bijelih s dvoznamenkastim brojem poena. Utakmicu je završio s 18 poena, 13 skokova i šest asistencija. Usput, Boston se izvukao iz minusa od 15 poena u drugom poluvremenu.

Toronto Raptorsi su bili bolji od Detroit Pistonsa također u gostima 95:91. Pobjednik je odlučen u neizvjesnoj završnici u kojoj je Pascal Siakam pogodio sva četiri slobodna bacanja. On je sa 29 poena, osam skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte bio najbolji igrač utakmice. Za Raptorse je 19 koševa postigao Gary Trent Jr.
Pistonse je predvodio Marvin Bagley III. sa 21 poenom i 18 skokova. Bojan Bogdanović je za poraženu momčad postigao 11 poena uz devet skokova.

Denver Nuggetsi doživjeli su tek 19. poraz ove sezone, nakon blijede igre na gostovanju kod Memphisa koji je bio bolji 112:94. Susret vodećih momčadi Zapadne konferencije od samog početka pripao je domaćima. Nakon vrućeg starta, Memphis je već u prvom poluvremenu vodio s 29 razlike, a na odmoru 66:42 i više nije dopuštao gostima povratak.

Prvi strijelac Memphisa bio je Ja Morant s 23 poena, a kod Denvera najkorisniji je bio Nikola Jokić s 15 poena i 13 skokova. Momčad iz Colorada ostala je na vrhu Zapadne konferencije s 42 pobjede i 19 poraza, drugi je Memphis s učinkom 36:26.