Drugi put ove sezone preko 50 poena

Bookerova noć za pamćenje, ubacio 58 poena

I da stvar bude zanimljivija, Pelicansi su sredinom treće četvrtine vodili 83:59. U jednom trenutku utakmice Booker je postigao nevjerojatnih 25 poena za redom.
Sport / Košarka | 18. 12. 2022. u 11:43 Bljesak.info

Devin Booker je priča večeri na NBA parketima. Trostruki All-Star igrač priredio je show na utakmici protiv New Orleans Pelicansa ubacivši 58 poena. Ovo je drugi put ove sezone da je Booker premašio 50 poena - zabio je 51 protiv Chicaga kod kuće 30. studenog u samo tri četvrtine.  Imao je rekord karijere 70 poena u Bostonu u ožujku 2017. godine, te protiv Utah Jazza (59) u ožujku 2019.

I da stvar bude zanimljivija, Pelicansi su sredinom treće četvrtine vodili 83:59. U jednom trenutku utakmice Booker je postigao nevjerojatnih 25 poena za redom. New Orleans je došao do 111-109 nakon polaganja Ziona Williamsona nešto više od tri minute prije kraja. No, Paul je odgovorio tricom minutu prije kraja, a Josh Okogie je završio utakmicu s dva slobodna bacanja 19.9 sekundi do kraja.

Paul je dodao 18 koševa za Phoenix, dok je Mikal Bridges ubacio 15, a Bismack Biyombo 11. Sunsi su sada na dvije uzastopne pobjede nakon pet uzastopnih poraza. Dario Šarić nije igrao. Williamson je predvodio Pelicanse s 30 poena, a CJ McCollum zabio je 27.

Oklahoma City je prekinuo niz od pet poraza svladavši kod kuće Memphis Grizzliese sa 115:109, a Luguentz Dort je izjednačio rekord sezone zabivši 24 koša. Isaiah Joe je dodao 23 pogotka. Thunder je izvukao pobjedu unatoč tome što je ostao bez Shaija Gilgeous-Alexandera i Josha Giddeya, njihova dva vodeća strijelca. Gilgeous-Alexander je propustio utakmicu zbog kontuzije donjeg dijela leđa, dok je Giddey utakmicu propustio zbog bolesti koja nije povezana s COVID-om.

Portland Jusufa Nurkića je stigao do 17 pobjede savladavši slabe Houston Rocketse 107:95. Jusuf Nurkić je utakmicu završio 14 poena, 5 skokova i dvije asistencije, dok je u centru pažnje bio Damien Lillard. Lillard je ostvario double-double u koji je ugradio 25 poena i 10 asistencija. Tako je postao tek sedmi aktivni igrač koji je ubacio više od 18.000 poena u NBA ligi. Također je od sinoć sedmi “trojkaš” svih vremena, sa 2.222 ubačenih trica (pretekao Jamala Crawforda).

Miami Heat i San Antonio Spurs su sinoć utakmicu odigrali u Ciudad de Mexicu, što je prvi put od 2019. da je NBA utakmica igrana južno od granice. Slavili su sa 111-101 Miami Heat koje su predvodili Jimmy Butler s 26 poena i Bam Adebayo s 22 i 13 skokova.