NBA

Bogdanović opet sjajan - sedmi put u sezoni ubacio 30 ili više koševa

Sedmi put u ovoj sezoni Bogdanović je ubacio 30 ili više poena, ali nije imao dovoljno raspoloženih suigrača koji bi ga pratili. Bojan je za 38 minuta imao i pet skokova, tri asistencije i jednu blokadu.
Sport / Košarka | 13. 02. 2023. u 08:58 Bljesak.info

Bojan Bogdanović je drugu utakmicu zaredom postigao više od 30 koševa, ali nije mogao spriječiti poraz Detroit Pistonsa (15-43) na gostovanju kod Toronto Raptorsa (27-31) koji su slavili sa 119-118.

Alec Burks je za Detroit ubacio 21 koš, a Jaden Ivey i Hamidou Diallo su imali po 18 poena i sedam skokova, prenosi Hina.

Najbolji igrač Raptorsa bio je Fred VanVleet sa 35 koševa i osam asistencija. Pascal Siakam je ubacio 28, a Scottie Barnes 20 poena za pobjednike.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Boston Celticsi (41-16) su u svom TD Gardenu svladali Memphis Grizzliese (34-22) sa 119-109. Najbolja momčad NBA lige u ovoj sezoni je do 41. pobjede stigla, iako je Jayson Tatum imao lošu šutersku večer (3/16) i završio sa 16 poena. No, čak osmorica igrača su imali dvoznamenkasti učinak, a predvodili su ih Derrick White sa 23 koša i 10 asistencija te Sam Hauser sa 20 poena. Al Horford je spojio 16 koševa, devet skokova i pet asistencija.

Kod gostiju je najbolji bio Ja Morant sa 25 poena, sedam asistencija i šest skokova, dok je Desmond Bane spojio 18 koševa, sedam asistencija i šest skokova.