Trud se isplatio

Lana: Sretna sam

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar ponovo je briljirala. Sjajna Mostarka je obradovala naciju nakon što je osvojila zlatnu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u disciplini 200 metara delfin.
Sport / Flash | 05. 09. 2023. u 21:34 Bljesak.info

''Sretna sam, nemam riječi. Sretna sam što sam postala svjetska prvakinja i što sam postavila novi rekord svjetskih prvenstava. Naporan rad se isplatio. Ovo je veoma bitno iskustvo za mene, uoči predstojećih Olimpijskih igara u Parizu'', poručila je Lana Pudar nakon utrke.

Lana nije imala konkurencije u Izraelu i na kraju je slavila s vremenom 2:07.20. Osim zlatne medalje, Lana je postavila i novi rekord Svjetskih prvenstava u juniorskoj konkurenciji.

Inače, Lana će u Izraelu nastupiti još u disciplinama 50 i 100 metara delfin, a ove utrke su na programu u srijedu, četvrtak, petak i subotu.