Ministar Unutarnjih Poslova Srbije Ivica Dačić danas je prisustvovao obilježavanju 150 godina od Nevesinjske puške, povjesnog događaja kada je u srpnju 1875. jedan od prvih sukoba Hercegovaca i Osmanlija izbio je na brdu Gracu kraj Nevesinja. Četiri dana poslije pravoslavni seljani Zovog Dola u kadiluku Nevesinje – Hercegovački sandžak, digli su pobunu.
LUDILO: Ministar Unutrašnjih Poslova Ivica Dačić spava na obeležavanju 150 godina od Nevesinjske puške.
— Mario ZNA (@MarioBojic) July 6, 2025
Da su hrabri Hercegovci ovako spavali pre 150 godina, Hercegovina bi se danas zvala "Sandžak Hercegovina" pic.twitter.com/nGpoSuhCwN
Ipak, pored svih zvaničnika i zvanica u prvom redu svečane akademije Dačić je uhvatio san i drijemao je na momente.
Kamera je uspjela snimiti jednu njegovu ''kljucu'' i video se polako širi internetom, a jedan od komentara je bio ''da su hrabri Hercegovci ovako spavali pre 150 godina, Hercegovina bi se danas zvala Sandžak Hercegovina''.