bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
NAJNOVIJE
Nakon godinu i pol

Oglasi dolaze i na Threads

Instagramova društvena mreža, zamišljena kao pandan X-u, sve do sada bila je oslobođena plaćenih objava i oglasa, no to se sada mijenja otprilike godinu i pol nakon njezinog pokretanja.
27.01.2025. u 10:35
text

Metina društvena mreža Threads nastala je kao alternativa Twitteru (X-u), a osim što su korisnički računi na njoj povezani s Instagramom, korisnike je privlačila jednostavnim sučeljem, oslobođenim pretjeranom količinom funkcija, ali i – reklama.

U Meti su uspjeli rad Threadsa financirati prihodima od ostatka svojeg poslovanja i godinu i pol radili tako da se na toj mreži ne moraju pokazivati oglasi. Međutim, čini se da je došlo vrijeme da Threads "odraste" i počne zarađivati, javlja Bug.

Ovoga tjedna iz Mete su objavili da će korisnicima početi prikazivati reklame, kojima će promovirati za sada malen krug oglašivača.

Sve će biti u skladu s time kako Metine ostale platforme prikazuju oglase, tj. oni će biti plasirani u prepoznatljivom formatu, što isto tako znači i da će ih oglašivači s Facebooka ili Instagrama moći jednim klikom prebaciti i na tu mrežu.

Threads trenutačno ima oko 300 milijuna mjesečno aktivnih korisnika, od čega njih tri četvrtine prati i barem jedan račun neke kompanije, pa u Meti smatraju da plasiranje oglasa ima poslovnog smisla.

Prikazani oglasi bit će jasno označeni kao "sponzorirani sadržaj", a za početak će ih tamo vidjeti tek manji dio korisnika u SAD-u i Japanu. Ograničeno testiranje poslužit će Meti pri analizi efikasnosti oglasa i korisničkih interakcija s njima, prije negoli se odluče na njihovo široko lansiranje.

 
comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO