bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Sarmijada

Ramci napravili najbolju sarmu

Da ne bi bilo da Ramci dominiraju u samo jednom natjecanju potrudili su se i da urede stol na onaj tradicijski način. Uspjeli su u tome i odnijeli titulu za najljepše uređeni stol.
07.05.2018. u 11:04
text

Vrijedni članovi Zavičajnog KUD-a Rama iz Pleternice odnijeli su nagradu  na ''Sarmijadi'' koja je održana u Požegi.

Predstavili su se sa sarmom pripremljenom s ovčjim mesom u listu raštike što je bila prava atrakcija na Sarmijadi jer se takva delicija može kušati samo u posebnim prigodama.

Da ne bi bilo da Ramci dominiraju u samo jednom natjecanju potrudili su se i da urede stol na onaj tradicijski način. Uspjeli su u tome i odnijeli titulu za najljepše uređeni stol, piše Rama-Prozor.info.

Na svemu tome im je čestitao i priznanja uručio uz požeškog gradonačelnika Darka Puljašića i organizator "Sarmijade" Vladimir Protić koji je naglasio kako je sarma prvenstveno slavonska kraljica stola što su prema svemu sudeći Ramci malo promijenili i dokazali da se ta tradicijska delicija može na poseban način pripremiti i u drugim krajevima, ne samo izvan Slavonije već i Hrvatske.

 

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO