bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Predavanje

Hloverka Novak Srzić pred mostarskim studentima

03.05.2016. u 07:41
text

U povodu obilježavanja Svjetskoga dana slobode medije na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Mostaru 4. svibnja 2016. godine, Hloverka Novak Srzić će održati predavanje o temi „Zašto želim biti novinar“ u amfiteatru Gabrijel Jurkić (br. 21) s početkom u 11.00 sati.

Predavanju će prethoditi potpisivanje Sporazuma o suradnji između Filozofskoga fakulteta i Naše TV.

Svjetski dan slobode medija obilježava se svake godine 3. svibnja od 1993. godine kada ga je proglasila Glavna skupština Ujedinjenih naroda. Cilj obilježavanja je podizanje svijesti o važnosti medijskih sloboda i njezinih temeljnih načela.

Obilježava se na godišnjicu Windhoeške deklaracije, izjave o principima slobodnih medija koju su sastavila skupina afričkih novinara 1991. godine u Windhoeku, u Namibiji, s jedinstvenom vizijom - zaštititi temeljna prava slobodnog tiska,  priopćeno je.

comment icon
svi komentari (0)