bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
CIN

Osuđen za utaju poreza, ali dobio dozvolu za korištenje prirodnog bogatstva i milijunske poticaje

Centar za istraživačko novinarstvo napisao je tekst o poslovima Tihomira Brajkovića.
12.03.2020. u 15:58
text
youtube / Poticaj za dugovanja i prevare

Tihomir Brajković je vlasnik tri male hidroelektrane u Bosni i Hercegovini i planira ih sagraditi još šest. On je osuđen za utaju poreza, ali je dobio dozvolu za korištenje prirodnog bogatstva i milijunske poticaje za proizvodnju struje.

Tihomir Brajković nije htio razgovarati sa novinarima Centra za istraživačko novinarstvo (CIN), a njegov brat i suradnik Robert je rekao da oni rade u skladu sa zakonom i pravilima struke, ali da nisu bezgrešni.

''Šta se može desiti Brajkovićima što se svakom živom dešava − pa proizveli ljudi, zaradili 10 miliona! Naravno da su našli način kako da ne plate 100 hiljada, 200 hiljada. Našli način! I uvijek se to trudimo mi da nađemo način da ne platimo'', komentirao je Robert Brajković za CIN.

O njima je Centar za istraživačko novinarstvo napisao tekst i snimio video prilog.

Tekst možete pročitati na stranicama CIN-a, a video pogledati iznad.

Foto: CIN / Jedna od tri hidroelektrane
comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO