Na sjednici Općinskog vijeća Centar usvojen je Nacrt odluke o usvajanju izmjena i dopuna Regulacijskog plana "Zetra", čime bi trebala biti omogućena izgradnja objekta kompanije Lidl.
Poslovni objekta njemačkog trgovačkog lanca gradio bi se nedaleko od stadiona "Asim Ferhatović Hase". Osim samog objekta, planirana je i izgradnja parking prostora s više od 100 mjesta.
Površina obuhvata 1,34 hektara zemljišta na pravcu od raskrsnice kod stadiona, piše Biznis.info.
Prema planu, objekt će biti izgrađen na površini od 10.340 kvadratnih metara, na prostoru između ulica Alipašina i Betanija. Na terenu se trenutačno nalazi jedan stambeni objekt, kao i nekoliko privremenih objekata.
Planirano je da objekt ima:
Također je predviđeno:
Općinsko vijeće je, nakon izlaganja načelnika Srđana Mandića, uvrstilo ovu točku u dnevni red, a prijedlog je usvojen sa 16 glasova za. Sada slijedi javna rasprava tijekom koje će građani moći dostavITI svoje sugestije i primjedbe na predloženi nacrt.
PodsjeTIMO, na sjednici Općinskog vijeća Centar održanoj 28. travnja nacrt je u prvom glasanju dobio podršku 18 vijećnika, dok je šest bilo uzdržano. Dvoje vijećnika nije glasalo, a jedan je bio protiv.
Nakon ponovljenog glasanja, za usvajanje nacrta glasalo je 15 vijećnika, 12 je bilo uzdržano, a jedan protiv, zbog čega dokument tada nije dobio potrebnu podršku.
Međutim, na sjednici održanoj u četvrtak situacija je bila drugačija i nacrt je usvojen.
Pojedini vijećnici istaknuli su da je dolazak investitora poput Lidla veoma značajan za ovu općinu, dok su drugi problematizirali samu lokaciju, navodeći da je na tom prostoru trebalo da bude izgrađen rekreativno-zabavni park.