Radnici poslovnog sustava Vitezit iz Viteza su zabranili ulazak direktoru poduzeća Zdravku Lovrinoviću u krug tvornice. Stotinjak radnika nezadovoljni su radom direktora zbog zastoja u proizvodnji, neisplatom plaća te pričinjenom štetom u pogonu plastičnih eksploziva.
Zabrana se odnosi i na predsjednika Nadzornog odbora Vitezita Muhameda Rebihića kojega radnici optužuju da je zlouporabio ovlasti i položaj te sudjelovao u nezakonitoj raspodjeli sredstava za uvezivanje staža radnicima u visini od 2 milijuna KM.
Prema tvrdnjama zaposlenih radnika, radni staž je uvezivan bivšim radnicima koji po zakonu na to nemaju pravo.
Nakon što je direktor vraćen s kapije poduzeća, radnici su otišli u proizvodnju i nastavili rad kako bi potrošili posljednje kilograme sirovine za proizvodnju gospodarskih eksploziva.
Franjo Kovač, predsjednik sindikata je za Večernji list kazao "Zabrana ulaska direktoru je trajna. Njemu ističe mandat ubrzo. Raspisan je natječaj za novog direktora, mi imamo izvršnog direktora proizvodnje i poslije ovog skupa idemo u proizvodnju!"