Kordić: Nema nikakve nove deponije
''Pretovarna stanica se koristi isključivo kao pretovarna stanica. Nije dobro da pojedinci i udruge ljude uvjeravaju da je to nova deponija. Postoji izričit zaključak Kriznog stožera Civilne zaštite Grada Mostara da će se taj lokalitet vratiti u prvobitno stanje čim se završi faza pretovara smeća. Nema nikakve šanse da to postane trajna deponija kako se to iznosi u javnosti i čime se plaše mještani'', rekao je mostarski gradonačelnik Mario Kordić za Bljesak.info.
Krizni stožer mostarske Civilne zaštite zasjedao je u utorak popodne razmatrajući situaciju na terenu kad je u pitanju požarište na mostarskoj deponiji.
Između ostalog, naglašeno je kako treba spriječiti dezinformacije u javnosti koje se plasiraju i unose nemir te tako ometaju proces zbrinjavanja otpada koji se nakon pretvaranja vozi u deponije u druge gradove BiH.
''Ne treba stvarati dodatnu paniku među ljudima. Nikakve nove deponije neće biti'', rekao je Kordić i dodao kako ne želi da se i u ovom slučaju koriste politička nadmudrivanja.
Kordić je rekao i kako je Stožer izdao nove preporuke građanima te kako se čini sve da se što prije saniraju posljedice ove katastrofe.
Podsjetimo, građani i pojedini gradski vijećnici blokirali su danas dovoženje smeća na pretovarno mjesto u naselju Vrapčići koje je odredio krizni stožer tvrdeći kako se radi o stvaranju nove deponije.
Tvrdili su kako se preko noći odlučio stvarati novu deponiju što je izazvalo brojna negodovanja i razne poruke i apele inspekcijama.
Nove deponije, naglasio je Kordić, neće biti i apelirao je da se ne šire dezinformacije i panika među stanovništvom.
Mostarsko smeće privremeno se odvozi na druge deponije a gašenje požara na Uborku, gdje je u ponedjeljak izbio požar i uništio zgrade i opremu javnog poduzeća, sada se vrši zatrpavanjem pijeskom jer se vodom ne može više gasiti.
Kordić je potvrdio kako to već daje određene rezultate te da je ovaj proces, kojim se sprječava dovod zraka u požarište, smanjio dizanje dima s deponije.