bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Pohlepa

VIDEO | Zaštitar kluba u Kočanima: ''Gazda je znao za rizik, ali novac mu je bio važniji''

Istraga je pokazala da je diskoteka poslovala s lažnim dozvolama, a inspekcija je pronašla brojne sigurnosne propuste.
17.03.2025. u 15:43
text

Makedonac Blagojčo Georgiev, koji je dvije godine sa svojim timom osiguravao diskoteku Puls u Kočanima, podijelio je u videu šokantne tvrdnje o stanju u klubu prije tragičnog požara u kojem je smrtno stradalo najmanje 59 ljudi, dok ih je više od 150 ozlijeđeno.

"Duša me boli. Dvije godine smo osiguravali diskoteku, a gazda je bio nevjerojatno pohlepan. Unutrašnjost kluba bila je obložena najjeftinijom izolacijom – spužvom! Bio sam tamo dok su to radili! Sada će mene optužiti jer ovo govorim? Optužujte mene, optužujte 60 obitelji!" – rekao je uplakani Georgiev.

Posebno je istaknuo da je više puta upozoravao vlasnika da u klub ulaze maloljetnici, ali da su ga ignorirali. Govorio je gazdi da mu u klub dolaze djeca od 15 godina, a gazda je odgovarao ‘’neka ostave novac, da zaradimo’’

Georgiev je naglasio da ne optužuje pojedince, već sustav koji je omogućio da klub radi s lažnim dozvolama i bez ikakvih sigurnosnih standarda.

Vlasnik kluba pokušao je pobjeći iz zemlje, ali je uhićen na granici zajedno s još 19 osoba, među kojima su i bivši državni dužnosnici.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO