Na društvenim mrežama postao je viralan video iz Beograda na kojem se vidi kako grupa građana prima novac iza zgrade Glavne pošte u Takovskoj ulici.
Na snimci se može vidjeti da su se ljudi okupili oko jedne osobe i preuzimaju dnevnice.
Podsjetimo, u Beogradu su danas, 1. svibnja, održana dva velika skupa. Na jednoj strani bio je "Ćacilend" (studenti koji žele učiti i lojalisti SNS-a), a na drugoj strani studenti i građani Srbije koji su sudjelovali u prvosvibanjskim prosvjedima.
"Čadoriranje"... pic.twitter.com/ZniDqapRN7
— Tatjana Timotijevic (@TTimotijev071) May 1, 2025
U Novom Sadu je danas obilježeno šest mjeseci od pada nadstrešnice, a studenti i građani odali su počast stradalima u 11:52 sati ispred Željezničkog kolodvora. Završeni su prosvjedi studenata u blokadi i pet nacionalnih sindikata, koji su se u 14 sati okupili na platou ispred zgrade Vlade u Beogradu. Studenti ultramaratonci su prenoćili u Beču, gdje im je jučer priređen doček, a danas su nastavili put prema Bruxellesu.