bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Iranski predsjednik

Rouhani ne želi pregovarati sa SAD-om

''Vršeći pritisak na Iran, Sjedinjene Države nastoje svrgnuti njegov islamski establišment''', kazao je Rouhani.
06.03.2019. u 17:20
text

Iranski predsjednik Hassan Rouhani u srijedu je odbacio mogućnost pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama oko postojećih spornih pitanja.

Vršeći pritisak na Iran, Sjedinjene Države nastoje svrgnuti njegov islamski establišment, kazao je Rouhani u govoru u sjevernom gradu Lahijanu uživo emitiranom na državnoj televiziji.

On je priznao ekonomske probleme u iranskom društvu zbog pritiska američkih sankcija.

''U stanju smo ekonomskog i psihološkog rata'', kazao je on, najavljujući da se Iran neće predati pred američkim pritiskom.

Sjedinjene Države ponovno su uvele sankcije Iranu, uključujuči i one na njegov izvoz nafte i bankarski sektor, nakon njihovog napuštanja povijesnoh iranskog nuklearnog sporazuma u svibnju prošle godine.

U reakciji na američke poteze, Iran je najavio da će nastaviti surađivati s globalnim partnerima kako bi neutralizirao američke sankcije, prenosi Xinhua.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO