Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Mađarska

Policija uhitila muškarca koji je skupljao ljudske ostatke i jeo ih

Mađarska policija uhitila je 30-godišnjeg bolničkog pomoćnika nakon što su kod njega pronađeni ljudski ostaci.
23.06.2026. u 20:27
text

Mađarska policija uhitila je 30-godišnjeg muškarca za kojeg istražitelji navode da je prikupljao dijelove ljudskih tijela koje je uzimao s napuštenih groblja i sa svojeg radnog mjesta u bolnici.

Mađarski Nacionalni istražni ured uhitio je muškarca u Budimpešti 17. lipnja, nakon što su zaprimili informacije da je dijelove tijela pohranjivao na poslu i kod kuće. Muškarac je zaposlen kao bolnički pomoćnik u jednoj bolnici, priopćila je danas policija, prenosi Associated Press.

Tijekom pretrage njegova stana istražitelji su zaplijenili lubanje, cijelu potkoljenicu i šaku, kao i rekonstrukciju ljudskog lica izrađenu od kože lica. Ostale kosti pronađene su pospremljene u kovčegu. Pronađeno je i srce u staklenci, a policija pokušava utvrditi je li riječ o ljudskom ili životinjskom podrijetlu.

Muškarac je, prema policiji, tijekom ispitivanja priznao da je prikupljao dijelove tijela te rekao da ga posebno privlače ljudski ostaci, kao i da je od takvih dijelova pripremao hranu i konzumirao je. U pritvoru se nalazi zbog sumnje na nezakonito korištenje ljudskih tijela.

Policija je u priopćenju navela da je riječ o osobi koja je "strastvena prema anatomiji i patologiji te voli secirati životinje", a sumnjaju da je dijelove tijela pribavljao putem posla u bolnici te iskapanjem tijela "na napuštenim grobljima u Slovačkoj i Mađarskoj".

Zaplijenjena su i njegova računala, prijenosna računala, tableti, mobiteli te SIM i podatkovne kartice. Svi pronađeni dijelovi tijela bit će podvrgnuti forenzičkoj analizi, a policija dodaje da bi se opseg istrage mogao proširiti nakon što se utvrdi podrijetlo svih pronađenih ostataka.

POVEZANO