bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Nije uhićen

Policija otkrila kućnu laboratoriju u kojoj je tinejdžer proizvodio bojni otrov

Na tavanu obiteljske kuće, tinejdžer je proizveo određenu količinu ricina i akonitina, koji su potom pohranjeni u ampulama.
17.04.2025. u 18:28
text

Policija u Saksoniji provela je raciju u domu 16-godišnjeg tinejdžera u Zeithainu, 65 kilometara istočno od Leipziga, pod sumnjom da u svojoj kućnoj laboratoriji proizvodi bojni otrov.

Istraga je započela nakon sumnje da mladić krši Zakon o ratnom naoružanju, a sumnje su bile opravdane jer je tinejdžer već napravio zalihu ricina i akonitina.

Na tavanu obiteljske kuće, tinejdžer je proizveo određenu količinu ricina i akonitina, koji su potom pohranjeni u ampulama.

Ricin, koji se dobija iz sjemenki ricinusa, klasificiran je kao biološko oružje, dok je akonitin, otrov koji potiče iz biljaka porodice jedića, smrtonosno opasan.

Policija je izvela raciju kako bi zaplijenila sve toksične supstance i prikupila potrebne dokaze. U sklopu istrage, blokiran je široki krug oko kuće i zatvoreni pristupni putevi.

Iako su pronađeni opasni otrovi, nadležno tužiteljstvo je izjavilo da za sada nema razloga za uhićenje dječaka, niti su izdan nalog za njegovo privođenje, prenosi DPA.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO