Češka zabranjuje mobitele u školama: "Nema ni na odmoru"
Češke Vlada podnijela je nacrt zakona o zabrani uporabe mobilnih telefona u školama od rujna 2027. godine, izjavio je premijer Andrej Babiš.
Zabrana bi se odnosila na uporabu telefona u učionicama i vrijeme odmora, s izuzecima poput zdravstvenih razloga ili uporabe u obrazovne svrhe.
"Škole neće moći dozvoliti učenicima praviti pauzu sa svojim mobilnim telefonima mimo ovih razloga", navodi se u nacrtu zakona.
Potez je uslijedio nakon sličnih mjera koje su poduzele vlade drugih zemalja radi ograničavanje korištenja društvenih mreža ili mobilnih telefona među djecom.
Babiš je rekao kako Vlada razmatra i zabranu uporabe društvenih mreža djeci, po uzoru na Francusku i druge zemlje koji zauzimaju oštrije stavove zbog uočenih negativnih efekata na djecu.
Poljska je ovog mjeseca pratila zemlje poput Nizozemske, Južne Koreje ili Italije u zabrani pametnih telefona u školama.