Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Od 2027. godine

Češka zabranjuje mobitele u školama: "Nema ni na odmoru"

Zabrana bi se odnosila na uporabu telefona u učionicama i vrijeme odmora, s izuzecima poput zdravstvenih razloga ili uporabe u obrazovne svrhe.
22.06.2026. u 20:14
text

Češke Vlada podnijela je nacrt zakona o zabrani uporabe mobilnih telefona u školama od rujna 2027. godine, izjavio je premijer Andrej Babiš.

Zabrana bi se odnosila na uporabu telefona u učionicama i vrijeme odmora, s izuzecima poput zdravstvenih razloga ili uporabe u obrazovne svrhe.

"Škole neće moći dozvoliti učenicima praviti pauzu sa svojim mobilnim telefonima mimo ovih razloga", navodi se u nacrtu zakona.

Potez je uslijedio nakon sličnih mjera koje su poduzele vlade drugih zemalja radi ograničavanje korištenja društvenih mreža ili mobilnih telefona među djecom.

Babiš je rekao kako Vlada razmatra i zabranu uporabe društvenih mreža djeci, po uzoru na Francusku i druge zemlje koji zauzimaju oštrije stavove zbog uočenih negativnih efekata na djecu.

Poljska je ovog mjeseca pratila zemlje poput Nizozemske, Južne Koreje ili Italije u zabrani pametnih telefona u školama.

POVEZANO