Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Nakon propalih pregovora

Bivši iranski ministar: "Znate zašto pregovori nisu uspjeli? SAD mora naučiti lekciju"

"Nijedni pregovori, barem s Iranom, neće uspjeti na temelju 'naših/vaših uvjeta'", rekao je.
12.04.2026. u 11:58
text

Američki potpredsjednik J. D. Vance izjavio je da njegov pregovarački tim napušta Pakistan nakon što ni nakon 21 sata pregovora nije postignut dogovor s Iranom.

Vance je kazao da se američki pregovarači vraćaju kući jer Iran nije pristao na američke uvjete, uključujući obvezu da neće razvijati nuklearno oružje.

U objavi na X-u bivši iranski ministar vanjskih poslova Mohammad Javad Zarif upitao je: "Želite znati zašto pregovori nisu uspjeli?". Zatim je citirao američkog potpredsjednika JD Vancea koji je rekao: "Oni su odlučili ne prihvatiti naše uvjete."

"Bingo," napisao je Zarif.

"Nijedni pregovori - barem s Iranom - neće uspjeti na temelju 'naših/vaših uvjeta'." Dodao je: "SAD mora naučiti: ne možete diktirati uvjete Iranu. Nije prekasno da to nauče. Još uvijek."

POVEZANO