Bivši iranski ministar: "Znate zašto pregovori nisu uspjeli? SAD mora naučiti lekciju"
Američki potpredsjednik J. D. Vance izjavio je da njegov pregovarački tim napušta Pakistan nakon što ni nakon 21 sata pregovora nije postignut dogovor s Iranom.
Vance je kazao da se američki pregovarači vraćaju kući jer Iran nije pristao na američke uvjete, uključujući obvezu da neće razvijati nuklearno oružje.
U objavi na X-u bivši iranski ministar vanjskih poslova Mohammad Javad Zarif upitao je: "Želite znati zašto pregovori nisu uspjeli?". Zatim je citirao američkog potpredsjednika JD Vancea koji je rekao: "Oni su odlučili ne prihvatiti naše uvjete."
"Bingo," napisao je Zarif.
"Nijedni pregovori - barem s Iranom - neće uspjeti na temelju 'naših/vaših uvjeta'." Dodao je: "SAD mora naučiti: ne možete diktirati uvjete Iranu. Nije prekasno da to nauče. Još uvijek."
Want to know why negotiations did not succeed?
— Javad Zarif (@JZarif) April 12, 2026
JD Vance: "they have chosen not to accept our terms."
Bingo.
No negotiations – at least with Iran – will succeed based on "our/your terms."
The US must learn: you can't dictate terms to Iran.
It's not too late to learn. Yet.