bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
"Ne čini dovoljno"

Biden kritizirao Netanyahua

Na pitanje misli li da Netanyahu čini dovoljno kako bi zajamčio dogovor o taocima, Biden je odgovorio niječno, no nije to pojasnio.
02.09.2024. u 18:25
text

Američki predsjednik Joe Biden danas je rekao da je nadomak predstavljanja konačnog prijedloga sporazuma o oslobađanju talaca koje u Gazi drži Hamas, no dodao je kako smatra da izraelski premijer Benjamin Netanyahu ne čini dovoljno da zajamči takav sporazum.

Biden je razgovarao u Bijeloj kući s novinarima nakon što su izraelske snage tijekom vikenda izvukle tijela šestero talaca, među kojima i 23-godišnjeg Izraelca Hersha Goldberg-Polina, rođenog u SAD-u.

Njihova tijela izvučena su iz tunela u Gazi gdje su ih, kako je rečeno, nedavno ubili pripadnici palestinskog Hamasa, prenosi Hina. 

To je potaknulo kritike strategije Bidenove administracije o prekidu vatre u Gazi i pojačalo pritisak Izraelaca na Netanyahua da preostale taoce vrati kućama.

Na pitanje misli li da Netanyahu čini dovoljno kako bi zajamčio dogovor o taocima, Biden je odgovorio niječno, no nije to pojasnio.

Upitan planira li ovaj tjedan objema stranama predstaviti konačan dogovor o taocima, Biden je odgovorio: "Nadomak smo tomu".

Na pitanje hoće li dogovor biti uspješan kazao je kako je "nada vječna".

Biden i američka potpredsjednica Kamala Harris danas se trebaju sastati s pregovaračkim timom Sjedinjenih Država za dogovor o taocima te s njima razmotriti nastojanja da se postigne sporazum o oslobađanju preostalih zarobljenika.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO