Uhićena četvorica mladića zbog brutalnog napada
Policija je uhitila četvoricu mladića zbog sumnje da su u Slavonskom Brodu teško ozlijedili dvojicu muškaraca. Riječ je o jednom 20-godišnjaku i trojici 21-godišnjaka koje se tereti za brutalni fizički napad koji se dogodio u subotu, 20. lipnja.
Dvojica napadnutih muškaraca zadobila su teške tjelesne ozljede, a jedan od njih ozlijeđen je i oštrim predmetom, izvijestila je PU brodsko-posavska.
Incident se dogodio u subotu oko 3 sata ujutro, kada su osumnjičeni fizički napali 41-godišnjaka i 33-godišnjaka. Prema navodima policije, osumnjičenici su udarali 41-godišnjaka, dok je jedan od 21-godišnjaka oštrim predmetom ozlijedio 33-godišnjaka, prenosi Index.hr.
Ozlijeđenim muškarcima pružena je liječnička pomoć u slavonskobrodskoj bolnici, gdje je utvrđeno da su obojica zadobila teške tjelesne ozljede.
Nakon dojave o događaju, policija je u suradnji sa Županijskim državnim odvjetništvom provela očevid i pokrenula istragu koja je brzo dovela do identifikacije počinitelja.
Istog dana na području Brodsko-posavske županije uhićeni su 20-godišnjak i 21-godišnjak. U nedjelju, 21. lipnja, na području Osječko-baranjske županije uhićena su i preostala dvojica 21-godišnjaka.
Kriminalističkim istraživanjem potvrđena je sumnja da su četvorica mladića počinila kaznena djela teške tjelesne ozljede, sudjelovanja u tučnjavi i pokušaja ubojstva. Temeljem sudskog naloga pretraženi su domovi i prostori koje koriste osumnjičeni te su pronađeni predmeti povezani s kaznenim djelima.
Nakon istraživanja, 20-godišnjak i trojica 21-godišnjaka predani su uz kaznene prijave pritvorskom nadzorniku Policijske uprave brodsko-posavske.