Milanović: Dobro je što se Hrvatska vojska oprema, cijene su druga stvar
Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović poručio je kako podržava sve nabave koje povećavaju sposobnosti Hrvatske vojske, istaknuvši kako će sva nova oprema, nakon kupnje i isporuke, biti trajno vlasništvo Hrvatske.
Govoreći u Novoj Gradišci o boravku premijera i hrvatskog izaslanstva u Francuskoj, gdje je predviđeno potpisivanje ugovora o kupnji vojne opreme, Milanović je rekao kako Hrvatsku očekuje niz ugovora o modernizaciji i naoružanju.
"Čeka nas serija ugovora o kupnji i modernizaciji oružja koje će, kada ga kupimo i platimo, biti naše. Kao vrhovni zapovjednik ne mogu biti protiv nijedne transakcije koja rezultira jačanjem Hrvatske vojske. Sve što Hrvatska vojska dobije više, a što sada nema, to je dobro", poručio je.
Dodao je kako se isporuka potpisane opreme ne očekuje prije pet godina.
"Sva oprema koja će danas biti ugovorena doći će u Hrvatsku tek za otprilike pet godina. U pet godina završe dva svjetska rata. Tako je jer se Hrvatska, kao ni druge države, ne može izboriti za bržu isporuku, budući da nitko nije u stanju proizvesti toliku količinu u kraćem roku", rekao je Milanović.
Osvrnuvši se na stanje europske industrije i ulaganja iz Europske unije, Milanović je istaknuo kako svako materijalno jačanje Hrvatske i poticanje proizvodnje predstavlja pozitivan smjer razvoja.
"Sve što ide u jačanje hrvatske ekonomije i proizvodnje – to je dobro i tako treba biti", naglasio je.
Komentirao je i strukturu europskih ulaganja, poručivši kako sredstva često ne idu izravno u proizvodnju.
"Vrtići, knjižnice i slični projekti financirani su europskim novcem, ali Europska unija pazi da sredstva izravno ne usmjerava u proizvodnju", rekao je Milanović na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Nove Gradiške povodom Dana Grada i blagdana Župe Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije.