bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Netanyahu je uspio

Žestoka reakcija reisa Kavazović na američki napad na Iran

22.06.2025. u 11:14
text

Reisul-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein-ef. Kavazović osudio je sinoćnje napade na Islamsku Republiku Iran, javlja MINA.

Navodi da je zločinački režim Benjamina Netanyahua uspio u svojoj nakani da uvuče u sukob s Iranom najmoćniju zemlju svijeta – Sjedinjene Američke Države.

"Stradanja i razaranja nastavit će se, a svijet će postati još nesigurniji. Tisuće života bit će ugašene. Zlo se razgoropadilo u punoj širini. Pozivam sve slobodne i vjeri odane ljude, gdje god bili, da se suprotstavimo ratovima, ratnicima i ubijanju nevinih, na svim stranama. Narodi Irana, Palestine i Izraela zaslužuju mir i život bez straha. Neka Bog presudi zločincima", kaže se u priopćenju reisul-uleme.  

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO