Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Dva drugara, dobra stara

Uoči neizvjesnih izbora Orbánu stigla podrška iz Banja Luke

Ova razmjena poruka dolazi u trenutku kada ankete u Mađarskoj pokazuju da bi sutrašnji izbori mogli biti najneizvjesniji u posljednjih 16 godina.
11.04.2026. u 19:05
text

Milorad Dodik, predsjednik SNSD-a, uputio je poruku podrške mađarskom premijeru Viktoru Orbanu uoči sutrašnjih parlamentarnih izbora.

Dodik je na društvenoj mreži X napisao kako "RS stoji uz njega", izražavajući uvjerenje u pobjedu politike koja čuva suverenitet.

Ubrzo nakon Dodikove objave, uslijedio je i odgovor aktualnog mađarskog premijera. Orban se javno zahvalio Dodiku, ističući da cijeni podršku koja mu stiže iz Banja Luke uoči važnog izbornog dana.

Ova razmjena poruka dolazi u trenutku kada ankete u Mađarskoj pokazuju da bi sutrašnji izbori mogli biti najneizvjesniji u posljednjih 16 godina.

Više od osam milijuna mađarskih građana sutra će imati priliku da odluči o sudbini čovjeka koji je vladao čvrstom rukom 16 godina.

POVEZANO