Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Jedini nestranački vijećnik

Ni Šotrić neće na sjednicu Gradskog vijeća Mostara u znak solidarnosti s Klubom Bošnjaka

Vijećnik Sergej Sergio Šotrić najavio je kako neće sudjelovati na sjednici Gradskog vijeća Mostara u znak solidarnosti s vijećnicima iz Kluba Bošnjaka.
13.05.2026. u 23:13
text

"Po rođenju sam mostarski Srbin i jedini sam nestranački vijećnik aktualnog saziva Gradskog vijeća, zbog čega nisam vezan nikakvom stranačkom disciplinom", naveo je Sergej Šotrić, vijećnik u Gradskom vijeću Mostara. 

Solidariziranje

Pojasnio je kako je kao član Kluba vijećnika Koalicije ''Grade moj'', vodeći se isključivo svojom savješću, osobnim načelima, vijećničkim integritetom" donio odluku o solidariziranju s kolegama. 

"Vodeći se isključivo svojom savješću, osobnim načelima, vijećničkim integritetom, ali i tradicijom stoljetne mostarske kulture solidarnosti sa susjedima, u kojoj sam odgojen i koju i danas živim, donio odluku kako ću se solidarizirati sa svojim kolegicama i kolegama bošnjačke nacionalnosti u Gradskom vijeću te ni ja neću sudjelovati na spomenutoj sjednici Gradskog vijeća", naveo je Šotrić. 

Dodao je i kako je o njegovoj odluci i izostanku obaviješten predsjedatelj Gradskog vijeća Grada Mostara Đani Rahimić, te tajnica Marija Soldo.

Ravnopravnost

"Mostar može uspješno funkcionirati i napredovati isključivo na temeljima ravnopravnog položaja i ravnoteže Bošnjaka, Hrvata, Srba, Židova, Roma i svih ostalih koji u njemu žive. Mostar može napredovati jedino na temeljima međusobnog poštovanja, uvažavanja, ravnopravnosti i pravednosti, uz poštivanje i primjenu važećeg zakonodavstva", rekao je te uputio i poruku građanima Mostara. 

"U nadi kako ćemo svi zajedno uložiti iskrene napore za što skorije prevladavanje aktualne krize u Gradskom vijeću Grada Mostara, stojim na raspolaganju svim građankama i građanima Grada Mostara", istaknuo je Sergej Šotrić. 

Bošnjaci neće sudjelovati u radu

Podsjetimo, Klub vijećnika Bošnjaka neće sudjelovati u radu Gradskog vijeća Grada Mostara, odlučeno je na sjednici Kluba koja je održana u srijedu.

Među usvojim zaključcima, navodi se kako Klub vijećnika Bošnjaka u Gradskom vijeću Grada Mostara ''pozdravlja raspisivanje javnog oglasa za nominiranje kandidata za članove nadzornih odbora javnih poduzeća u vlasništvu Grada''.Pozivali su  ''Gradonačelnika da objavi javni oglas i za popunjavanje upražnjenih rukovodećih pozicija u službama Grada Mostara i upravama javnih poduzeća, a do tada dodijeli privremena ovlaštenja službenicima iz istog konstitutivnog naroda kojeg su bili dosadašnji službenici i rukovodioci vodeći računa o proporcionalnoj zastupljenosti u skladu sa Ustavom FBiH i Statutom Grada''.

Iz HDZ-a BiH i HRS-a poručili su kako će njihovi vijećnici sudjelovati na sjednici te pozvali sve vijećnike da nastave raditi u interesu građana Mostara.

POVEZANO