Vijećnik HDZ-a BiH u Gradskom vijeću Grada Mostara, Marko Novak, tijekom vijećničkih pitanja upitao je predsjedatelja Gradskog vijeća Đanija Rahimića zašto obmanjuje javnost vezano za granju zgrade HNK Mostar.
Naveo je kako je Gradsko vijeće jednoglasno usvojilo izvještaj ove institucije, te kako se u usvojenom izvještaju detaljno govori o gradnji zgrade te da se radi o obmani javnosti.
Rahimić je rekao kako je na pitanje novinara rekao ono što on misli.
''Ja sam rekao da ja tvrdim da je gradnja nelegalna i ja imam pravo na svoje mišljenje. Nije mi namjera da zakuhavam. Ja smatram da trebam odgovoriti i dati svoje mišljenje. Ako netko misli da ja klevećem, neka odštetu traži na sudu. Rekao sam na osnovu čega to smatram. To je po meni pravni spor i neka sudovi riješe. Vodi se postupak po tome pitanju'', rekao je.
Novak je rekao da su činjenice jasne.
''Kad izlazite u javnost recite da izlazite kao Đani Rahimić, a ne kao predsjednik Gradskog vijeća'', rekao je Novak.
''Molim vas sve skupa da spustimo loptu na zemlju pa da shvatimo da ako izlazimo javno da pripazimo što govorimo'', rekao je Novak dodavši kako je Rahimić trebao jasno reći da govori u osobno ime, a ne u ime Gradskog vijeća.
Sanel Žuljević, vijećnik Trojke, zatražio je i informaciju o tome što su sve poduzeli gradski odjeli da se provjeri legalnost gradnje, kako je imenovan inspektor koji je provjerio gradilište, te naveo kako se treba prestati s dizanjem predizbornih tenzija.
Haris Nazdraić, vijećnik SDA, rekao je kako Bošnjaci u Mostaru osjećaju isfrustriranost zbog središnje zone.
''Mi nismo protiv HNK Mostar i zbog toga smo glasali za izvješće. Ali želimo da izađemo iz stanja anarhije, i želimo da se provjeri legalnost izgradnje i na to imamo pravo'', rekao je kako je dodao da se politikama HDZ-a i Hrvatske vrši pritisak.
Njemu je odgovorio Novak rekavši kako se u istupima trebaju pozivati na dokumente.
Alis Čolaković, vijećnik SDA, zatražio je na uvid svu dokumentaciju od 1995. do danas i da će dok se to ne učini postojati nerazumijevanje.
Slaven Bevanda, vijećnik HRS-a, zatražio je svu informaciju na području središnje zone kome su, od koga i kada od 1995. izdane građevinske dozvole, dodijeljeno zemljište, prodani društveni stanovi.
''Tko je i kada izdao građevinske dozvole u Šantićevoj ulici, uz Neretvu. Podsjetit ću vas damo smo mi u ovom a i u prošlom sazivu odobrili izmjene rješenja iz 1997. godine u pogledu dodjele zemljišta. Imamo veliki predmet koji smo skinuli s pretprošle sjednice gdje je upitno je li se još 1997. izvršilo prodaju gradskog zemljišta, U pitanju je desetine milijuna maraka štete'', rekao je Bevanda.
''Ako je bilo nelegalno, onda ćemo ići u proces poništenja tih odluka pa i otkupe stanova'', dodao je i pozvao da se prestane ''igrati s pravnim terminima''.