
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da će u srijedu u Banja Luci biti održan sastanak na kojem će biti konstituiran novi tekst ustava Srpske.
Dodik je naveo da će novi ustav propisati točnu ustavnu poziciju Republike Srpske, navodeći da sve što je nametnuto više neće moći da bude.
Dodao je da je suglasan da u Narodnoj skupštini Republike Srpske bude zagarantiran broj za konstitutivne narode.
''Mi imamo legitimitet, Republika Srpska je strana u daytonskom procesu'', naveo je Dodik.
Podsjetio je da je Ustav BiH potpisala Republika BiH koja u to vrijeme nije imala autorizaciju ni Hrvata ni Srba i istog trenutka kada je potpisano rečeno je da prestaje da važi ta republika BiH i da nastavlja svoj život kao BiH, a prema tom ustavu glavne stavke su Federacija BiH i Republika Srpska.
''Sve reforme, podvale, pometanja, siledžijstvo, ovog trenutka će biti odbačeno. Provest ćemo proceduru i to ćemo uraditi'', izjavio je Dodik novinarima u Mostaru.