Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Summit u Neumu

Dodik ponudio spašavanje obraza Bosne i Hercegovine

Milorad Dodik, ističe da je Republika Srpska sposobna za organizaciju značajnih međunarodnih događaja na najvišoj razini te si ne bi dopustili ovakvu sramotu.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da je šokiran informacijom o otkazivanju Summita lidera zemalja Zapadnog Balkana i Europske unije u Neumu, zbog neuspjelog natječaja i ponudio je da summit bude održan u Banjaluci, prenosi N1.

RS sebi ne bi dopustio ovakvu sramotu

"S nevjericom i šokom primio sam vijest o tome da su "zajedničke" institucije BiH uspjele da se osramote otkazujući Summit lidera Zapadnog Balkana i EU zbog neorganiziranosti i proceduralnih promašaja", napisao je Dodik na X-u.

Ocijenio je da je to još jedan u nizu dokaza da "političko Sarajevo" nije doraslo odgovornim zadacima, koji bi trebali biti u interesu svih građana Bosne i Hercegovine.

"RS nikada sebi ne bi dozvolila ovakvu sramotu. Više puta smo dokazali da smo sposobni organizirati vrlo kompleksne, zahtjevne i značajne događaje na najvišoj razini, uključujući posjete državnika i međunarodnih delegacija", izjavio je Dodik.

 

Ponudio je da summit bude organiziran u Banjaluci, naglašavajući kako je posvećenost Republike Srpske odgovornom i profesionalnom radu "prepoznata i kod domaćih i kod međunarodnih partnera".

Ponudio spašavanje obraza

"Kako bismo spasili obraz BiH i poslali poruku da cijela zemlja ne smije biti poistovjećena s nesposobnošću 'političkog' Sarajeva, kao predsjednik RS-a nudim da se summit održi u Banjaluci", rekao je Dodik.

Republika Srpska je, ističe, spremna i sposobna organizirati ovako značajan događaj u najkraćem roku, pružajući svu neophodnu logističku i tehničku podršku. Ranije danas potvrđeno je da se Summit u Neumu, koji se trebao održati 4. i 5. prosinca, otkazan zbog "srušenog" natječaja za organizaciju ovog događaja.

Za organizatora je izrabrana firma "Mindset", no natječaj je oboren nakon što je uložena žalba.

Prema službenim podacima, vlasnica i direktorica ove firme je Emina Memija, kćerka Gordana Memije, koji je u travnju ove godine uhićen zbog navodne suradnje s narko-bosom Edinom Gačaninom. Sud BiH je Memiji odredio mjere zabrane.

Gordan Memija je kum ministra vanjskih poslova BiH Elmedina Konakovića.

POVEZANO