Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Strojevi na terenu

VIDEO | Počeo pretovar komunalnog otpada u Sjevernom logoru

Na videu je vidljivo kako strojevi pripremaju privremeno odlagalište proširivanjem prostora za prihvat otpada koji pristiže kamionima na ovu lokaciju.
26.06.2026. u 09:18
text

Mehanizacija mostarskog javnog poduzeća Komunalno u petak ujutro na području Sjevernog logora priprema jedno od privremenih odlagališta na kojemu kamioni već dovoze otpad doznaje Bljesak.info.

Na videu je vidljivo kako strojevi pripremaju privremeno odlagalište proširivanjem prostora za prihvat otpada koji pristiže kamionima na ovu lokaciju.

Nakon katastrofalnog požara koji je izbio na deponiji Uborak Mostar se našao u problemu nedostatka deponije za odlaganje komunalnog otpada. U gradu je proglašeno izvanredno stanje i određena privremena lokacija za pretovar otpada koji bi se vozio na deponije u gradovima diljem BiH s kojima je dogovoren prihvat otpada. Privremenu deponiju blokirala je skupina građana iz obližnjeg naselja Vrapčići.

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je u četvrtak na konferenciji za novinare nakon sastanka Gradske uprave Mostara i Stožera civilne zaštite kako će pretovar otpada u Vrapčićima početi već u petak, a čim se stvore uvjeti, uslijedit će i na tri dodatne lokacije kako bi se rasteretio sjeverni dio grada.

Te lokacije su dva reciklažna dvorišta, na jugu i na sjeveru grada, a treća bi trebala biti organizirati na samoj deponiji Uborak u dijelu koji se koristi za kruti otpad.

Najavio je kako će otpad, isti dan kada se iz grada doveze na privremenu lokaciju, odmah voziti na deponije diljem Bosne i Hercegovine.

POVEZANO