bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
London

Tko od naših ide na sahranu kraljice Elizabete II?

Kraljica Elizabeta II bit će pokopana idućeg ponedjeljka, 19. rujna, a ispraćaj bi trebao početi u podne po srednjoevropskom vremenu u Vestminsterskoj opatiji u Londonu.
15.09.2022. u 10:07
text

Ministrica vanjskih poslova BiH Bisera Turković bit će prisutna na sahrani britanske kraljice Elizabete II (Elizabeth) u Londonu, saznaje  Avaz.

Moguće je da će još neko biti u izaslanstvu, ali za sada je u opticaju samo njeno ime.

Kraljica Elizabeta II bit će pokopana idućeg ponedjeljka, 19. rujna, a ispraćaj bi trebao početi u podne po srednjoevropskom vremenu u Vestminsterskoj opatiji u Londonu.

Očekuje se dolazak brojnih šefova država i vlada iz cijelog svijeta te nekoliko europskih kraljica i kraljeva.

Za sada je poznato da će na sahranu doći predsjednik SAD Joe Biden, sa suprugom Jill, talijanski predsjednik Sergio Mattarella, hrvatski predsjednik Zoran Milanović, njemački predsjednik Frank- Frank-Walter Steinmeier i brojni drugi.

Elizabeta II je preminula u 96. godini. Britanci tuguju za najdugovječnijom vladaricom u povijesti, omiljenom u narodu. Ona je na tronu bila 70 godina.

Inače, na sahranu kraljice nisu pozvani samo predstavnici Rusije, Bjelorusije i Mijanmara, a Iran će moći biti prisutan na razini veleposlanstva.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO