Uvoznik LPP BH d.o.o. Banja Luka povlači mekanu igračku Cuddly Toy marke Sinsay s tržišta BiH zbog sigurnosnog rizika, upozorava Agencija za nadzor nad tržištem Bosne i Hercegovine.
Uvoznik LPP BH d.o.o. Banja Luka pokrenuo je povlačenje mekane igračke Cuddly Toy marke Sinsay (model: 8225P-00X-ONE, bar-kod: 5905874866323) s tržišta Bosne i Hercegovine zbog potencijalnog sigurnosnog rizika za malu djecu.
Kako je navedeno u službenom priopćenju, igračka sadrži izbočeni drveni prsten koji dijete može staviti u usta, što može dovesti do opasnosti od gušenja regurgitacijom.
Igračka je proizvedena u Narodnoj Republici Kini, a uvoznik je poduzeo dobrovoljne mjere povlačenja proizvoda i obavještavanja potrošača o mogućim rizicima.
Potrošačima koji su kupili ovu igračku preporučuje se da je odmah prestanu koristiti i vrate u trgovinu prema sljedećoj proceduri:
Za dodatne informacije potrošači mogu kontaktirati uvoznika na broj telefona +387 51 981 287 (cijena poziva prema tarifi operatera).
Ovim povlačenjem nastoji se spriječiti potencijalna opasnost i osigurati sigurnost najmlađih korisnika.