bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Nekadašnji diplomat

Preminuo Budimir Lončar: Pronađen mrtav u moru

Lončar je pronađen mrtav u moru, nakon čega su očevici odmah pozvali Hitnu pomoć i policiju.
01.09.2024. u 19:51
text

U nedjelju u popodnevnim satima u rodnom Preku na Ugljanu u 101. godini života preminuo je nekadašnji diplomat Budimir Lončar.

Kako piše Antena Zadar, Lončar je pronađen mrtav u moru, nakon čega su očevici odmah pozvali Hitnu pomoć i policiju.

Portal piše da se trenutno ispituju okolnosti događaja i da je Lončar i u 101. godini života bio vrlo vitalan. 1. travnja ove godine proslavio je 100. rođendan te je svoje umirovjeničke dane najradije provodio u svojemu rodnom Preku gdje ga je i zadesila smrt.

Lončar je široj javnosti poznat kao bivši hrvatski i jugoslavenski diplomat, a javnost ga pamti i kao zadnjeg ministra vanjskih poslova bivše države te posebnog izaslanika glavnog tajnika Ujedinjenih naroda za Pokret nesvrstanih. Lončar je bio i savjetnik čak dvojice hrvatskih predsjednika, a bio je i pripadnik partizanskog pokreta.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO