bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
NAJNOVIJE
Hrvatski sabor

Potvrđeno: Stjepan Mesić ostaje bez ureda

18.05.2016. u 09:48
text

Nakon tri tjedna nepostojanja kvoruma, Hrvatski sabor je na današnjoj sjednici donio odluku o ukidanju Ureda bivšeg predsjednika Stjepanu Mesiću.

Sabor je jutros izglasao izmjene Zakona o posebnim pravima predsjednika Republike Hrvatske nakon prestanka obnašanja dužnosti. Ovom izmjenom, bivšem se predsjedniku Hrvatske Stjepanu Mesiću ukinuto je trajno pravo na ured, vozača i službeno vozilo.

Ukupno 81 zastupnik iz vladajuće većine je bio za izmjenu spomenutog zakona, četiri zastupnika su bila suzdržana, a 44 su bila protiv.

Hrvatska Vlada je donijela odluku o ukidanju Ureda bivšeg predsjednika zbog proračunskih ušteda, no Mesić je u reakciji na tu Vladinu odluku poručio kako je riječ o obračunu s njim te kako je njegov ured bio ekonomski višestruko koristan za hrvatske poduzetnike.

comment icon
svi komentari (0)