bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
974

Ministar tvrdi: Najmanji broj migranata u BiH od početka migrantske krize

U proteklom razdoblju realizirane brojne aktivnosti koje su rezultirale izgradnjom adekvatnih kapaciteta za smještaj migranata, te povećenjem sigurnosti migranata i lokalnog stanovništva.
17.01.2023. u 15:31
text

Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Selmo Cikotić sastao se danas u Sarajevu sa šeficom Misije Međunardone organizacije za migracije (IOM) u BiH Laurom Lungarotti.

Na sastanku je napravljen osvrt na dosadašnje provođenje definiranih prioriteta u upravljanju migracijama i povećanju sigurnosti građana.

Istaknuto je da su u proteklom razdoblju realizirane brojne aktivnosti koje su rezultirale izgradnjom adekvatnih kapaciteta za smještaj migranata, te povećenjem sigurnosti migranata i lokalnog stanovništva.

Ministar Cikotić je posebno istaknuo da je zahvaljujući poduzetim mjerama koje sprovodilo Ministarstvo i policijske agencije, broj migranata značajno smanjen i da se trenutno u četiri prihvatna centra nalaze 974 osobe. To je najmanji broj migranata u našoj zemlji od početka migrantske krize.

Tijekom sastanka razgovarano je o budućoj suradnji između Ministarstva sigurnosti i Međunardone organizacije za migracije, te o prioritetima u oblasti upravljanja migracijama, priopćeno je iz Ministarstva sigurnosti BiH.

 

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO