bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Nadležnim organima

Danas izručenje Sanjina Sefića

09.01.2017. u 07:14
text

Sanjin Sefić, koji se više od dva mjeseca nalazi u ekstradicijskom pritvoru u Novom Sadu, trebao bi, kako je najavljeno, biti izručen danas nadležnim organima Bosne i Hercegovine.

''Izručenje Sanjina Sefića planirano je za 9. siječanj'', potvrđeno je nedavno Feni iz Kantonalnog suda u Sarajevu.

Sanjin Sefić se sumnjiči da je u sarajevskoj ulici Zmaja od Bosne, vozeći velikom brzinom automobilom usmrtio Selmu Agić i Editu Malkoč, studentice Filozofskog fakulteta u Sarajevu, a prema informacijama Ministarstva unutarnjih poslova Kantona Sarajevo, radi se o višestrukom povratniku u činjenju prekršaja iz oblasti prometa i javnog reda i mira.

Sefić je u utorak, 11. listopada, u jutarnjim satima prešao državnu granicu između Bosne i Hercegovine i R Srbije. Uhapšen je 12. listopada u Novom Sadu.

comment icon
svi komentari (0)