bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Tihić protiv proračuna

Čović: Ako SDA ne promjeni poziciju, stvari će se zakomplicirati

15.05.2012. u 15:43
text

Predsjednik Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine (HDZ BiH) i Predsjedavajući Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Dragan Čović izjavio je za agenciju Anadolija da su lideri vodećih bosanskohercegovačkih stranaka potvrdili svoj dolazak na sutrašnji susret u Domu HDZ-a BiH u Mostaru.

Čović, koji je domaćin sutrašnjeg susreta, potvrdio je da će središnja tema sastanka biti dogovor oko implementacije presude u slučaju "Sejdić-Finci". To je preostali uvjet kako bi BiH stekla pretpostavke da dobije status kandidata u Europskoj uniji (EU).

"Cilj je da završimo priču o presudi u slučaju "Sejdić-Finci". Ja sam optimističan. Na osnovu bilateralnih razgovora, uvjeren sam da se možemo dogovoriti oko jednog okvira za presudu "Sejdić-Finci", a kako bi taj okvir kasnije mogli pretočiti u sve aktivnosti u Parlamentu i Vijeću ministara BiH oko izmjene Ustava BiH i Izbornog zakona BiH. Cilj je da sve aktivnosti završimo do 27. lipnja kada lideri stranaka putuju u Bruxelles", izjavio je Čović za agenciju Anadolija.

On je, također, izrazio uvjerenje da će do kraja svibnja biti usvojen proračun BiH.
No, po njemu, o usvajanju proračuna ovise i odnosi u koaliciji na državnoj razini. No, ipak, o statusu koalicije sutra se neće raspravljati.

"Ako se ovakvi odnosi u koaliciji nastave, i ako u idućih 15 dana SDA ne izmjeni svoj stav po pitanju proračuna, vjerujem da će to usložniti dalje rasprave i dogovaranja. U idućih 10 dana provjerit ćemo status "šestorke", odnosno državne koalicije, i to kroz zasjedanja u Parlamentu BiH. Ako se pozicija SDA ne bude mijenjala, onda sam siguran da će se stvari iskomplicirati. U kojem pravcu će to ići, vidjet će se", zaključio je Čović.

comment icon
svi komentari (0)