Ugašen požar na Trebeviću
Požar na Trebeviću u potpunosti je ugašen, a ekipe će u petak ujutro ponovno obići teren i pregledati požarište, izjavio je zapovjednik Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Istočno Sarajevo Njegoš Vukadin.
Kako je naveo, na požarištu još ima panjeva i suhih grana koje tinjaju u dubini, ali u vrlo maloj mjeri.
"Ekipe su na terenu i ostat će do potpunog mraka kako bi pokušale završiti sve aktivnosti i ostaviti nultu mogućnost da se požar ponovno aktivira i proširi", rekao je Vukadin.
Istaknuo je kako je zbog krškog terena moguće da u stijenama i zemlji ostane materijal koji dulje tinja, zbog čega će požarište ponovno biti pregledano u petak ujutro.
Gašenje požara trajalo je od 7 sati, a u akciji je sudjelovao velik broj ljudi.
"Tijekom dana imali smo velik broj ljudi, oko 90 do 100 pripadnika Šumskog gospodarstva Sokolac, naše tri do četiri ekipe s oko 15 vatrogasaca, kao i Gorsku službu spašavanja iz Istočnog Starog Grada", naveo je Vukadin.
Podsjetimo, požar na Trebeviću izbio je u nedjelju, a tijekom noći ponovno se aktivirao na dva fronta. Zbog nepristupačnog terena u gašenju su sudjelovali vatrogasci, Gorska služba spašavanja i pripadnici Šumskog gospodarstva.

-webp.webp)
-webp.webp)


-webp.webp)




-webp.webp)
-webp.webp)


-webp.webp)




-webp-wm.webp)




