Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Evakuacija

Priština: Pronađena bomba u bolnici, naređena evakuacija

30.11.2015. u 13:06
text

Upravna zgrada Kliničkog centra u Prištini evakuirana je, nakon što je policija dobila dojavu o eksplozivnoj napravi postavljenoj u jednom automobilu u dvorištu te zdravstvene ustanove, rečeno je Srni u kosovskoj policiji.

Odmah nakon dojave, policija je izašla na lice mjesta i evakuirala zaposlene, navode iz Kosovske policijske službe. Na lice mjesta upućene su specijalizirane jedinice kosovske policije.

Dojava o podmetnutoj eksplozivnoj napravi uslijedila je ubrzo poslije prekida današnjeg zasjedanja parlamenta Kosova, zbog aktiviranja dimne bombe.

Prema policijskim izvorima, u zgradi Skupštine Kosova bile su raspoređene jedinice za antiteroristička dejstva.

Prema pisanju prištinskih elektronskih medija u ovoj zdravstvenoj ustanovi oko 11 sati pronađena je bomba, a potom je uslijedila evakuacija, prenio je RTS.