Mladić 2002. godište iz Zvornika, nestao je u ponedjeljak u Zvorniku, nakon čega je objavljeno da je riječ o otmici. Mladić je pronađen, a dvije osobe lišene su slobode.
Policijski službenici Uprave policije Miminstarstva unutarnjih poslova Tuzlanskog kantona (Sektora kriminalističke policije, Policijske uprave Tuzla i Policijske uprave Živinice) su nakon zaprimljene prijave (dana 20.1.2025. godine) o nestanku N.A., rođen 2002. godine iz Zvornika, operativnim radom došli do saznanja o osobama koja se dovode u vezu s njegovim nestankom.
Shodno tome, od strane policijskih službenika Uprave policije MUP TK-a poduzet je niz operativnih i drugih istražnih mjera i radnji, u suradnji sa Županijskim tužiteljstvom Tuzlanskog kantona, koje su rezultirale oduzimanjem slobode osobama: N.A., rođen 2001. godine iz Tuzle i S.K., rođen 1994. godine iz Živinica, zbog postojanja osnova sumnje da su počinili kazneno djelo iz člana 179. stav 2. Kaznenog zakona Federacije Bosne i Hercegovine – Protupravno lišenje slobode nad N.A. iz Zvornika, koji je od strane policijskih službenika pronađen 20.1.2025. godine u Tuzli.
Osoba N.A. (2001.) iz Tuzle je nakon kriminalističke obrade dana 21.1.2025. godine uz Izvještaj predato Županijskom tužiteljstvu Tuzlanskog kantona na dalje postupanje, dok će druga osoba S.K. (1994.) iz Živinica danas uz Izvještaj biti predato nadležnom Tužiteljstvu Tuzlanskog kantona, pripćeno je iz MUP TK.