bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
NAJNOVIJE
Radiosarajevo.ba

Napadači na novinare pušteni na slobodu

Dvojici osumnjičenih su određene mjere zabrane, odnosno zabrana prilaska redakciji i uredniku portala Radiosarajevo.ba.
29.09.2019. u 18:15
text

Općinski sud u Sarajevu odbio je prijedlog Tužiteljstva KS za određivanje jednomjesečnog pritvora A. Š. (29) i A. B. (28), osumnjičenima za napad na novinare.

''Sud je prihvatio prijedlog obrane da se osumnjičeni brane sa slobode'', potvrdio je za "Avaz", odvjetnik osumnjičenih Omar Mehmedbašić.

Dvojici osumnjičenih su određene mjere zabrane, odnosno zabrana prilaska redakciji i uredniku portala Radiosarajevo.ba.

Podsjetimo, redakcija portala Radiosarajevo.ba obavijestila je bosanskohercegovačku javnost da se dogodio drski napad grupe huligana, koji se predstavljaju kao navijači Fudbalskog kluba Sarajevo, na redakciju i uredništvo portala.

Naime, nakon što je redakcija Radiosarajevo.ba, a poslije profesionalne provjere, objavila da je jedan navijač Sarajeva dobio pet godina zatvora u Bjelorusiji, jer su mu tamošnji policajci pronašli 0,16 grama kokaina, redakcija i uredništvo portala Radio Sarajevo suočili su se nezapamćenim prijetnjama smrću njima osobno i članovima njihovih obitelji.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO