Iz Ministarstva unutarnjih poslova Republike Srpske (MUPRS) tvrde da su za Nenadom Radinkovićem, koji je pravosnažno osuđen na četiri godine zatvora zbog pogibije 20-godišnjeg Banjalučanina Nikole Đurovića, a u Francuskoj zbog ilegalne trgovine oružjem, aktivne dvije potjernice i to središnja potjernica raspisana 27. studenog 2013. godine i međunarodna potjernica raspisana 10. studenog 2014.
Demantiraju izjavu ministra sigurnosti BiH Dragana Mektića da je Radinković prije mjesec dana uhićen u Bosanskom Petrovcu i da je tamošnja policija provjeravala u nacionalnoj bazi potjernicu za njim te da je "nije pronašla".
Mektić je za pojedine medije u RS-u tvrdio da se ispostavilo da je to zato što "MUPRS-a nije stavio Radinkovića u nacionalnu bazu potjernica".
Iz policije RS-a to negiraju.
''Uvid u navedene potjernice policijskim agencijama u BiH je dostupan posredstvom sustava za razmjenu podataka, odnosno aplikacije putem koje je moguće ostvariti uvid u podatke o potražnoj djelatnosti MUPRS-a, MUP-a Federacije BiH i Policije Brčko Distrikta. Ovaj sustav je uspostavljen na osnovu sporazuma o uspostavljanju sustava elektronske razmjene podataka iz evidencija policijskih tijela i tužiteljstva. Stoga MUP u potpunosti odbacuje navode ministra Mektića'', priopćeno je danas je iz entitetske policije.
Navode i da su 11. srpnja 2017. dostavili Sektoru za međunarodnu operativnu policijsku suradnju, Odsjek ''Interpola'' Sarajevo, informaciju da je Radinković u međuvremenu osuđen u Francuskoj zbog ilegalne trgovine oružjem.
MUP RS je tražio da se preko nadležnih organa Francuske provjeri nalazi li se Nenad Radinković u nekoj od njihovih kazneno-popravnih ustanova i kada se može očekivati njegovo izručenje u BiH. Sektor za međunarodnu operativnu policijsku suradnju, Odsjek Interpola Sarajevo, je dogovorio Radinkovićevu deportaciju iz Francuske 16. listopada prošle godine, međutim, tvrde iz MUPRS-a, do deportacije nije došlo.
''Interpol Pariz je otkazao deportaciju, ali tu informaciju nisu na vrijeme proslijedili. Ministarstvo se obratilo sa zahtjevom za dostavu informacije o statusu potraživanog lica, kao i da preko nadležnih organa Francuske izvrše provjere hoće li i kada Radinković biti ekstradirano ili deportirano u BiH, a odgovor do danas nije stigao'', naveli su iz MUPRS-a.
Roditelji stradalog Nikole Đurovića već nekoliko godina tvrde da Radinković nije bio u automobilu koji je izazvao sudar u kojem je poginuo njihov sin, već neko od dužnosnika MUPRS-a, što je negirano.