Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Opet i opet...

Putnici ponovno ogorčeni: Stotinjak ih je dva sata stajalo u vlaku od Sarajeva do Mostara

"Kako je moguće prodati karte tolikom broju putnika, a potom ih pustiti da dva sata stoje? Ako je kapacitet popunjen, karte se ne bi smjele dalje prodavati", poručila je čitateljica.
27.07.2026. u 18:13
text

Čitatelji Bljeska požalili su se na uvjete prijevoza na liniji između Mostara i Sarajeva, navodeći da je veliki broj putnika cijelo putovanje proveo na nogama, unatoč tome što su im karte uredno prodane.

Prema navodima putnika, bez mjesta za sjedenje ostalo je oko stotinu osoba, koje su tijekom približno dvosatnog putovanja bile prisiljene stajati.

Posebno ih je razljutilo to što je prijevoznik nastavio prodavati karte i dopustio ukrcavanje putnika iako, kako tvrde, nije bilo dovoljno slobodnih sjedala.

"Kako je moguće prodati karte tolikom broju putnika, a potom ih pustiti da dva sata stoje? Ako je kapacitet popunjen, karte se ne bi smjele dalje prodavati", poručila je čitateljica.

Slične pritužbe putnici su iznosili i ranije. Čitatelji Bljeska upozoravali su kako su i ranije na istoj relaciji, unatoč uredno kupljenim kartama, morali stajati ili sjediti na podu zbog nedostatka slobodnih mjesta. U pojedinim slučajevima među putnicima bez sjedala bila su i djeca.

Na probleme s prevelikim brojem putnika upozoravano je i tijekom proljeća, kada su građani tvrdili da se karte prodaju i nakon što je kapacitet vlaka popunjen. Tada su otvorili i pitanje sigurnosti putnika i osoblja te zatražili bolju organizaciju i dodatne kapacitete na jednoj od najtraženijih željezničkih linija u Federaciji BiH.

Nove pritužbe pokazuju da problem, unatoč ranijim upozorenjima i povremenom uvođenju dodatnih linija, još nije riješen.

POVEZANO