Mostarski vatrogasci nakon paklenog dana: "Svaka pružena ruka, svaka boca vode..."
"Nakon izuzetno teškog i iscrpljujućeg dana, situacija na požarištu na Uborku se, hvala Bogu, polako smiruje", objavili su mostarski vatrogasci.
"Prije svega, zahvaljujemo dragom Bogu što je sačuvao sve ljude i što, unatoč izuzetno teškim i opasnim uvjetima, nije bilo povrijeđenih ni vatrogasaca ni građana", objavili su iz PVP Mostar.
Zahvalili su se svima koji su danas bili dio, kako kažu, ove velike borbe: kolegama iz PVP Čapljina, pripadnicima Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, pilotima Air Tractora, koji su iz zraka dali ogroman doprinos u gašenju požara, Crvenom križu, ekipi Hitne pomoći, svim mještanima koji su nesebično donosili vodu, hranu i osvježenje, kao i radnicima deponije.
"Svaka pružena ruka, svaka boca vode, svaki sat proveden na požarištu i svaki let iznad požara bili su od neprocjenjive važnosti", objavili su mostarski vatrogasci.
Podsjetimo, u ponedjeljak ujutro izbio je požar na mostarskoj deponiji a u gašenje su se, uz vatrogasce, uključila i vojska te air-tractori. S deponije se vatra proširila na zgrade javnog poduzeća.
Grad Mostar izdao je upozorenje građanima zbog zagađenog zraka, pogotovo onima koji žive u naseljima uz deponiju. Na zajedničkoj sjednici stožera civilne zaštite proglašeno je izvanredno stanje.