Boem slobodnog duha
Mika Antić, jedan od najautentičnijih pjesnika jugoslavenske književnosti
Antić je umro nakon duge bolesti. Uoči smrti, napisao je svoju posljednju želju na ceduljici: Kad me budu iznosili, neka pročitaju "Besmrtnu pesmu", a kad me pokopaju, neka Janika Balaž ili Tugomir odsvira "Piro manda korkoro".