Alcaraz se vraća nakon teške ozljede: Sinner ga dočekuje kao dvostruki prvak Wimbledona
Dok je se španjolski fenomen popularni ''Carlitos'' borio sa teškom ozljedom ručnog zgloba i bio prisiljen propustiti Roland Garros i Wimbledon, njegov najveći rival Jannik Sinner maksimalno je iskoristio priliku.
Sinner preuzeo pozornicu dok je Alcaraz bio ozljeđen
Ljubitelji tenisa konačno mogu odahnuti. Nakon mjeseci neizvjesnosti, nagađanja i praznine koju je ostavio na ATP Touru, Carlos Alcaraz se vraća. Jedan od najuzbudljivijih tenisača današnjice potvrdio je da će službeni povratak na terene imati na ATP Masters 1000 turniru u Cincinnatiju.
Mladi ''Carlitos'' je prošao iznimno teško i frustrirajuće razdoblje, obilježeno borbom s ozljedom koja je prekinula njegove ljetne snove o osvajanju omiljenog Roland Garossa i največeg od svih Grand Slamova Wimbledona, dok je za to vrijeme njegov najveći rival pisao povijest.
Podsjetimo, sve je počelo sredinom travnja na domaćem terenu u Barceloni. Alcaraz je u meču prvog kola pobjedio Finca Otta Virtanena sa 6:4, 6:2, no cijena te pobjede bila je visoka.
Tijekom meča osjetio je oštru bol u desnom ručnom zglobu. Iako je nastavio igrati i završio susret, detaljni liječnički pregledi idućeg dana pokazali su ozbiljnu upalu tetiva, zbog čega se morao povući s turnira.
Ono što se u početku činilo kao ozljeda koja ne zahtijeva dug oporavak pretvorilo se u pravu dramu. Alcaraz je zbog nje morao propustiti dva najveća ljetna turnira – Roland Garros i Wimbledon.
Dok je prolazio kroz terapije i oporavak, njegov najveći rival Jannik Sinner nastavio je u svom stilu. Iako se njegov najveći rival loše proveo na Roland Garrosu sa kojeg je ispao već u drugom kolu, na Wibledonu je pokazao koliko je psihološki moćan i odbranio titulu u WImbledonu i postao tek deseti igrač u Open Eri koji je to uspio učiniti.
Ovo je 6. Grand Slam za Talijana i sada zaostaje samo jedan Grand Slam za Španjolcem. Ovim trijumfom dodatno je povećao prednost na ATP ljestvici i poslao jasnu poruku svojem najvećem rivalu. Gledati Sinnera kako podiže najprestižniji teniski trofej sigurno je Alcarazu bio dodatni motiv za što brži povratak.
Cincinnati je priprema za novi obračun
Nakon što su terapije uspješno završene, a treninzi punog intenziteta ponovno postali dio njegove svakodnevice, Alcaraz se sprema za turnir u Americi usmjerio prema američkoj tvrdoj podlozi.
Alcarazu je razdoblje izvan terena teško palo, osobito dok je pratio Roland Garros i Wimbledon, no uspjesi Jannika Sinnera dodatno su ga motivirali za povratak. Nakon oporavka poručio je da se osjeća spremno te da ponovno želi zaigrati na najvišoj razini.
Izbor Cincinnatija za povratnički turnir trebao bi mu omogućiti provjeru fizičke spremnosti, ali i poslužiti kao važna priprema za posljednji Grand Slam sezone - US Open.
Teniski svijet sada iščekuje vidjeti u kakvoj će se formi vratiti mladi Španjolac. Povratkom Alcaraza konkurencija na američkoj tvrdoj podlozi postaje znatno jača, a novi obračun sa Sinnerom mogao bi obilježiti završnicu sezone.


-webp.webp)








-webp.webp)











