Europsko prvenstvo

POLUVRIJEME | Hrvatska se vratila, Kuzmanović izluđuje Francuze

Francuska je napravila preokret i prvi put povela u 13. minuti utakmice pogotkom Nikole Karabatića.
Sport / Rukomet | 18. 01. 2024. u 18:40 B.S. | Bljesak.info

Hrvatska i Francuska rukometna reprezentacija fantastično su otvorili prvo poluvrijeme na Europskom prvenstvu u neizvjesnoj utakmici, a na poluvrijeme odlaze s rezultatom 18:18.

U redovima Hrvatske, definitivno je prvo ime golman Kuzmanović koji je svojim obranama izluđivao moćne francuze.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu na krilima raspoloženog Šoštarića koji je u utakmicu ušao s tri pogotka, na čemu se i zadržao.

U listu strijelaca uključili su se Jelinić, Karačić, Klarica, Maras, Srna i Načinović.

S druge strane, prvo ime Francuza trenutno je Mem sa pet pogodaka, a u listu strijelaca upisani su oba Karabatića, Descat, Lenne i Remili.

Francuska je napravila preokret i prvi put povela u 13. minuti utakmice pogotkom Nikole Karabatića i rezultat držala sve do 28. minute kada je Hrvatska ponovno došla do izjednačenja.

Podsjetimo, Hrvatska i Francuska od 18 sati u Kölnu igraju prvu utakmicu drugog kruga rukometnog Europskog prvenstva. Francuzi su iz prve skupine prenijeli dva boda, a Hrvatska jedan.

Hrvatsku nakon dvoboja protiv starih rivala Francuza očekuju utakmice s Mađarskom (20. siječnja), Islandom (22. siječnja) te na kraju s domaćinom Njemačkom (24. siječnja).