Nakon nogometa - rukomet

Zrinjski pobijedio Velež u gradskom rukometnom derbiju

Zrinjski odlazi na 27:20, pa se može reći kako je 12-13 minuta prije kraja utakmica bila rezultatski odlučena. Velež jeste napravio seriju 4:0, ali bolje od toga nije mogao.
Sport / Rukomet | 21. 10. 2023. u 21:30 Bljesak.info

U napetoj utakmici na domaćem terenu u dvorani na Bijelom brijegu, mladi Plemići iz SRK Zrinjski uspjeli su ostvariti pobjedu nad iskusnom ekipom Veleža u mostarskom gradskom derbiju.

Peto kolo Prve lige FBiH za rukometaše grupa Jug ponudilo je prvi ovosezonski sraz mostarskih ekipa Zrinjskog i Veleža. Do večerašnjeg duela Velež je imao tri pobjede i jedan poraz dok je Zrinjski u ovaj derbi ušao s tri boda manje, uz omjer 1-1-2.

Međutim, brojevi i statistika u derbiju jako malo znače, a rukometaši oba sastava su se potrudili da baš kao i prošle sezone ponude jednu sjajnu utakmicu. U kojoj je Zrinjski na kraju slavio 33:28.

Kako se i očekivalo igralo se muški, čvrsto, maksimalno fer, niti jedna ekipa nije mogla ostvariti osjetniju prednost većim dijelom prvog poluvremena.

U 21. minuti, rukometaši Veleža nisu iskoristili napad, pa je u sljedećem na drugoj strani Zrinjski otišao na +2. U tim trenucima je funkcionirala čvrsta obrana rukometaša Zrinjskog, dok su igrači Veleža poprilično mučili u fazi napada. Na kraju prvog dijela na semaforu je stajalo 17:15. U nastavku ista meta isto odstojanje desetak minuta, gosti propuštaju priliku da se do kraja vrate u utakmicu.

Utakmicu su svakako obilježili Ante Škrobo u pobjedničkom i Husein Begović u poraženom sastavu. Obojica su postigla po osam golova.

Velika podrška s tribina pridonijela je energiji na terenu, čineći ovu pobjedu, u okviru 1. lige FBiH - grupa Jug, još posebnijom za ekipu Zrinjskog.