Hercegovački derbi

Izviđač u derbiju pobijedio Zrinjski

Ljubušaci su tako postali najveći favoriti za osvajanje naslova prvaka, a u sljedećem na svom parketu dočekuje jedinog konkurenta, ekipu Vogošće.
Sport / Rukomet | 21. 04. 2018. u 21:13 Bljesak.info

U hercegovačkom derbiju rukometaši Izviđača pobijedili su u Mostaru ekipu Zrinjskog sa 29:32.

Prvo poluvrijeme u Mostaru pripalo je domaćim rukometašima koji su nakon trideset minuta igre vodili 15:13. U nastavku Izviđač dolazi do preokreta i 18 pobjede u sezoni.

Bio je to treći dvoboj ovih dvaju klubova u tekućoj sezoni i prva pobjeda “Skauta” s obzirom da su jedini domaći poraz sezone doživjeli baš od Mostaraca u prvom prvenstvenom srazu kada je u Ljubuškom Zrinjski slavio 31:25, dok je prvi njihov susret četvrtzavršnice Kupa BiH u Mostaru završen pobjedom Zrinjskoga 24:22, a već nas u srijedu u Ljubuškom očekuje i uzvratni dvoboj istih suparnika.

Mateo Rodin je u pobjedi Izviđača CO ugradio čak 10 pogodaka odigravši svoju najbolju utakmicu u sezoni, dok je David Mandić u 7 navrata pogađao mrežu domaćih. Za Zrinjski su po 8 golova postigli Filip Vistorop i Vedran Delić.