pobjeda nad norveškom

Hrvatska osvojila brončanu medalju

Sport / Rukomet | 31. 01. 2016. u 15:27 S. M.

Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Europskom rukometnom prvenstvu koje danas završava u Poljskoj.

U utakmici za treće mjesto Hrvatska je pobijedila Norvešku 31:24, uzvrativši joj za poraz iz prve faze natjecanja. Ovo je za Hrvatsku prvo odličje nakon bronce na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj.

Osim bronce Hrvatska je istovremeno izborila izravan plasman na Svjetsko prvenstvo u Francuskoj iduće godine, a Norveška mora u dodatne kvalifikacije i igrat će protiv Slovenije.

#IZNADSVIHHRVATSKA

Posted by HRS on Sunday, 31 January 2016

Najbolji strijelac hrvatske reprezentacije protiv Norveške bio Horvat s osam pogodaka, Domagoj Duvnjak je postigao šest, a po četiri Marino Marić i Manuel Štrlek. Ivan Stevanović je obranio oba sedmerca Norvežanima i ukupno zaustavio norveških 14 udaraca. Norvešku je s pet pogodaka predvodio Sagosen.

Za hrvatsku reprezentaciju ovo je treća brončana medalja. Prvu su osvojili na prvom EP-u u Portugalu 1994. godine, a drugu prije četiri godine u Srbiji.

Marino Mari i Domagoj Duvanjak sa alom Zrinjskog nakon osvojene bronce na Europskom rukometnom prvenstvu u Poljskoj