Užasnih -16 u Mannheimu

Debakl protiv Nizozemske

U obrani se ništa nije moglo obraniti u napadu gomila dodavanja u kojima su organizatori igre bliže centru nego protivničkom golu. Prvo stvaranje "viška" za krilo, kod reprezentacije BiH smo vidjeli u 19. minuti.
Sport / Rukomet | 13. 01. 2024. u 19:32 Feđa Ibrulj

Za napisati izvještaj s utakmice BiH - Nizozemska dovoljno je bilo pogledati 20-25 minuta utakmice i sve je bilo jasno.

Reprezentacija BiH je vrlo brzo uspjela reprizirati Yellow Cup pa je uvjerljivo poražena u drugom susretu na Europskom prvenstvu. Čak 16 razlike!

Nizozemska je napravila seriju 4:0 na otvaranju utakmice, BiH je opet nekih šest, šest i pol minuta ostala bez gola pa je već u 11. minuti Nizozemska vodila 7:2. Teško je reći što je bilo lošije u igri reprezentacije BiH, napad ili obrana.

Međutim, u 23. je Nizozemska otišla na +10 i tu je bio kraj priče. Na poluvremenu je Nizozemska imala deset razlike, u nastavku utakmice ta prednost je rasla pa je njihov izbornik Staffan Olsson u posljednjih desetak minuta odlučio odmoriti neke igrače za susret sa Švedskom. Međutim, nije se to osjetilo na terenu.

Rijetki su bili napadi koje Nizozemci nisu realizirali, dok su za razliku od prvog dijela, uspjeli u fazi napada "nešto" i zabiti reprezentativci BiH. Rezervna postava Nizozemske je zadržala maksimalan pristup što je rezultiralo uvjerljivom pobjedom 36:20. S krila su Nizozemci postigli devet golova, sedam su dodali iz kontri.

Ten Velde je zabio devet golova, Baijens osam, prvi je imao realizaciju 9/9, drugi 8/9. Pomenuta dvojica igrača su postigla skoro jednak broj golova kao kompletna reprezentacija BiH. Ravensbergen je imao devet obrana. Kod BiH Burić i Ahmetašević zajedno osam, Marko Davidović je uspio postići pet golova.